Реч директора

Издвајамо...

Посета делегације Државног педагошког универзитета „Козма Мињин“ из Нижњег Новгорода

У оквиру посете Новом Саду поводом Дана града, делегација Државног педагошког универзитета „Козма Мињин“ из братског Нижњег Новгорода посетила је и нашу школу. Михаил Јурјевич Соловјов, проректор, и Денис Иванович Воронин, декан Факултета за физичку културу и спорт, представили су нашим ученицима и колегама Минински универзитет и Факултет за физичку културу и спорт. У томе су им помогли преводилац Божидар Ђукић и Алексеј Арсењев, наш суграђанин, потомак руских емиграната и велики прегалац на пољу истраживања руско-српских веза.

У овом кратком и садржајном сусрету ученици су добили основне информације, као и позив да се, евентуално, одлуче за стипендиране студије на неком од факултета Мињинског универзитета (као посебно интересантни, понуђени су Факултет за физичку културу и спорт, Факултет за дизајн и медије и Факултет лепих уметности), док се детаљније информације могу наћи на сајту универзитета.

Заинтересовани матуранти би требало да се јаве управи школе до 20. фебруара.

Путем приложених линкова, можете преузети презентације Мининског Универзитета, као и њиховог Факултета за физичку културу.

Текст презентација са руског је превела наша колегиница, проф. Милена Алексић.