Реч директора

Издвајамо...

Олипијада о стваралаштву Максима Горког

У сусрет години у којој се обележава јубиларна сто педесета годишњица рођења чувеног руског писца Максима Горког, његов родни град – Нижњи Новгород, који је својевремено носио назив Горки, покренуо је широку лепезу различитих манифестација. Једна од њих је Олиmпијада о стваралаштву Максима Горког коју су, у сарадњи са партнерским Универзитетом у Београду, организовали Нижњеновгородски државни универзитет Н.И. Лобачевски и Српски центар који делује при том универзитету.

У олимпијади су учествовали студенти и ученици гимназија из Србије. Финале је одржано у Београду, 11. децембра ове године. Први, елиминаторни део такмичења, подразумевао је писање есеја на задату тему, а други је био усмени део. Међу тридесет гимназијалаца из две новосадске гимназије, гимназије из Шапца и Алексинца, наше ученице Емилија Лековић (4-1) и Дарина Тепавчевић (1-3) заузеле су 2. и 3. место.

Срдачно честитамо нашим ученицама, као и њиховим професоркама Весни Зечевић и Милени Алексић.