Реч директора

Издвајамо...

Mеђународна конференција „Појас и пут“

Од 26. до 27. новембра 2017. године  у Кини, у граду Хиамену,  одржана је Међународна конференција под називом „Појас и пут“. Тај, велики, међународни пројекат,  обухватио је 168 земаља, међу којима је била и Србија, а план и сврха пројекта је промоција уметности и спорта у образовном систему.

Гимназија „Лаза Костић“ је учествовала као представник средњих школа из централне и југоисточне Европе.

Директор Вукашин Лазовић је, на руском језику, представио нашу гимназију, са посебним освртом на уметничке и спортске резултате наше школе. Део излагања је посветио и међународној, просветној и културној  сарадњи коју наша школа има са образовним и културним институцијама  руског града Нижњег Новгорода.

Школе, учеснице, конференције, своју сарадњу ће развијати кроз едукацију наставника и ученика, учествовању у заједничким пројектима, уметничким и спортским такмичењима, размени и  стипендирању ученика . Планирано је да сваке године у другим државама одржавају овакве конференције као вид размене искустава у овим областима образовања.