Реч директора

Издвајамо...

"Алкохолне замке" - предавање о саобраћају

Нашу гимназију посетили су представници „Центра за унапређење безбедности у саобраћају“ у оквиру пројекта овог центра под називом „Алкохолне замке“.  Они су ученицима друге године поделили флајере и одржали кратко предавање о безбедности у саобраћају и опасностима вожње у алкохолисаном стању. Циљ кампање је да на сликовит начин ученицима објасни шта се то дешава у људском мозгу када је под дејством алкохола, како то утиче на расуђивање, сужавање видног поља и смањење могућности правовременог реаговања у саобраћају.

Кампању су испратили новинари и телевизијска екипа РТВ-а. Наши ученици су дали изјаве новинарима о свом виђењу овог проблема, конзумирању алкохола међу вршњацима и вожњи у алкохолисаном стању.