Реч директора

Издвајамо...

Професор Кузњецов А.А. у Гимназији "Лаза Костић"

Наша гимназија имала је част и радост да од 20. до 23. новембра буде домаћин професору Кузњецову Андреју Александровичу, доктору историјских наука. У понедељак 20. новембра за ученике другог разреда професор је у позоришној сали одржао предавања на тему "Татаро-монголска најезда на Древну Русију", а у уторак, 21. новембра предавање "Трагедија 1941. године", за матуранте.

У среду 22. новембра у школској библиотеци одржан је Округли сто на коме је професор Кузњецов одговарао на питања наших ђака-матураната. Осим високог нивоа познавања историје, они су показали и велико интересовање за неке детаље из историје Русије, за руско-српске везе, као и за професоров лични став о многим питањима везаним за преломне моменте у историји наша два народа. Био је то пријатељски сусрет, спонтан, топао и веома садржајан.

Дубоко смо захвални професору Кузњецову - пријатељу Србије, Новог Сада и Гимназије "Лаза Костић"!