Реч директора

Издвајамо...

„ Не руши све мостове, можда ћеш се вратити...“

Поводом обележавања рођендана нашег јединог нобеловца, прваци су били у гостима код матураната. Час је био одржан у позоришној сали. У организацији часа су учествовали, осим професорке српског језика и књижевности Весне Зечевић, и ученици одељења IV 1.

Угледном часу су присуствовали ученици I3 одељења, професорка српског језика и књижевности Милица Лазовић и педагог школе Биљана Поповић.

Одељење I 3 је видело како то изгледа када се час измести из учионице  у позоришну салу и како изгледа када и професор и ученици заједно спремају час.

Најлепше мисли нашег писца пратила је презентација на великом платну уз веома вешт избор музике. Атмосфера је била другачија, свечана. Час је више личио на лирски омаж великану и одавање почасти уз мудре речи као животне путоказе.