Реч директора

Издвајамо...

Фестивал науке

Занимљиво, иновативно, за  чисту десетку.  Тако  се  најкраће  може  описати 10. Фестивал науке у Београду  на  ком  су  се  нашли  ученици  и професори  наше школе.

Радионице и  екперименти  подстицали  су  радозналост  и будили инспирацију младих,  који су  откривали науку на мало другачији начин. Колико је заправо узбудљив, примамљив и  живописан свет науке, уверили су се на  разним  интерактивним  радионицама.  Сви  они  који су се питали   шта ће им  матемтика  и  физика, одговоре  су  добили радећи  интереснатне задатке. Ко каже да музика и  физика немају додирних тачака? Ласерска  харфа  управо  побија  ту  претпоставку.

За ангажовање, радознали дух, неисцрпну позитивну енергију и  жељу за истраживањем, професорке Славица Трнинић, Наташа Тодоровић  и  Елена Верзоти- Јуришић  ученике су наградиле  чистом десетком.