У петак, 08. септембра 2023. године у гимназији „Лаза Костић“ одржана је вршњачка едукација у оквиру кампање Bodyright-„Твоје тело је твоје. И на нету и у стварном свету“ коју спроводи Повереник за заштиту равноправности и Популациони фонд УН у Србији.
Радионицу су одржале чланице Панела младих Повереника за заштиту равноправности, те су на најбољи начин наведену тему приближиле својим вршњацима из Новог Сада.
Циљ кампање „Твоје тело је твоје. И на нету и у стварном свету“ је подизање свести о родно заснованом насиљу почињеном посредством технологије и његовим последицама.

Технологија и интернет као саставни део свакодневног живота младих, поред бројних предности, често бивају злоупотребљени, те представљају погодно тло за дискриминативна понашања и насиље, како у онлајн тако и у офлајн сфери.
Вршњачкој едукативној радионици присуствовало је укупно 20 ученика 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, 2-5, 2-6 и 4-1 одељења гимназије Лаза Костић, након чега је покренута дискусија о различитим облицима насиља у дигиталном простору.

Поред вршњачких едукатора Панела младих, радионици су присуствовали: Богдан Бањац-виши саветник у Поверенику за заштиту равноправности, саветница Невена Шовић  из Популационог фонда УН, Тамара Томашевић-експерткиња и Јелена Габрић, проф. биологије, организатор едукације у Новом Саду.

Учесници радионице, обогаћени новим сазнањима инспирисани су да наставе вршњачку едукацију у својим одељењима и дају свој допринос овој важној кампањи.