Дана 14. маја 2026. године у Новом Саду одржано је Међуокружно такмичење у атлетици, на којем су ученици Гимназије „Лаза Костић“ остварили изузетне резултате.
Наши ученици су постигли следеће пласмане:
- Михајло Миљковић (одељење 1-2) освојио је 1. место у дисциплини скок удаљ
- Јован Матић (одељење 4-4) освојио је 1. место у дисциплини скок увис
- Милица Миљковић (одељење 4-4) освојила је 4. место у дисциплини скок удаљ
- Александар Новковић (одељење 3-4) освојио је 4. место у дисциплини трка на 100 метара.
Захваљујући освојеним првим местима, Михајло Миљковић и Јован Матић пласирали су се на Републичко такмичење.

Честитамо нашим ученицима и ментору проф. Зорану Банићевићу на сјајним резултатима, а Михајлу и Јовану желимо много успеха у наставку такмичења!
